Úcta k tělu
masáže pro pohodu a zdraví

Hlavní menu

Kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika je metoda, která přistupuje k lidské bytosti jako k celku. Vnímá ji jako celistvost těla, mysli a ducha. Umožňuje lidskému tělu, aby se regulovalo a léčilo v souladu s vrozeným plánem léčení.

Kraniosakrální biodynamika se orientuje na prazákladní energii, která nás všechny oživuje a dalece přesahuje. Tato energie se v těle projevuje jemným rytmickým pohybem. Můžeme si ji představit jako příliv a odliv, který naším tělem neustále proudí.

Přirozeně harmonický stav však mohou narušit různé životní situace jako stres, úrazy, nemoci, intoxikace, psychická traumata, rodové zátěže a další vlivy. Ty se ukládají v těle, způsobují napětí a mohou se projevit deformacemi kostí, šlach, svalů i jednotlivých orgánů.

Kraniosakrální biodynamika se zaměřuje na vytvoření prostoru, ve kterém se všechny tyto vlivy mohou projevit. Tělo je zpracuje a následně z organismu uvolní. Dochází k reorganizaci tělesných struktur směrem ke zdraví a energie může volněji proudit v celém těle. Proces postupuje podle vrozeného plánu léčení, který je pro každého jednotlivce zcela specifický. Ošetřující do procesu nezasahuje, pouze ho podporuje svojí přítomností a pozorností.

Průběh ošetření

Klient se oblečený položí na lehátko do pohodlné polohy na zádech. K navázání kontaktu dochází pouze dotekem rukou ošetřujícího. V průběhu ošetření mohou být vnímány různé projevy uvolňování kinetických sil a vzorců napětí. Jsou to pocity tepla, nebo naopak přichází mrazení, tkáně se uvolňují, zvětšují, prodlužují. Je možné cítit tlak, tah i bolest, která postupně odezní. Po této fázi následuje reorganizace těla směrem ke zdraví, organismus se zklidní a stabilizuje. Během ošetření probíhá komunikace tak, aby klient prošel procesem jemně a s pocitem bezpečí.

Délka ošetření

Vlastní ošetření trvá 60 až 90 minut podle potřeby. 

 

Pro použití kraniosakrální biodynamiky neexistují kontraindikace.

 

Tato metoda pomáhá

  • při bolestech zad, páteře a kloubů
  • při migrénách a bolestech hlavy
  • při harmonizaci metabolismu, imunitního systému a hormonální nerovnováhy
  • při problémech se zrakem, sluchem a čichem (dutiny)
  • po operacích, úrazech nebo nehodách
  • při poruchách spánku, chronické únavě a depresích
  • jako podpora pro těhotné a děti – příprava na porod, řešení stavů po traumatických porodech
  • jako podpora osobního růstu – uvědomění si sebe sama, harmonizace nervového systému

Ceník

  • 1 ošetření – 1000,- Kč

Masérka Markéta Vondráčková

Markéta Vondráčková

Adresa:

Na Petřinách 39,
Praha 6

Tel.: +420 732 461 999

E-mail: marketa@ucta-k-telu.cz

Vyberte si z nabídky masáží nebo reikiobjednejte si příjemné, uvolněné chvíle. Zastavte se v denním shonu a udělejte si čas pro své zdraví a pohodu.

Těším se na Vás!