Úcta k tělu
masáže pro pohodu a zdraví

Hlavní menu

Manuální lymfodrenáž těla

Manuální lymfodrenáž je technika, která podporuje činnost povrchového lymfatického systému. Ten odvádí tkáňový mok systémem lymfatických cév a uzlin do krevního oběhu.

Lymfodrenáž se provádí speciálními pumpovacími a vypuzovacími hmaty v určitém tempu, pořadí a při použití velmi malého tlaku. Nejprve se vyprazdňují uzliny na krku a teprve potom se přechází na další části těla, u nichž se postupuje od regionálních uzlin směrem k periferii. Jemnými hmaty vedenými ve směru toku lymfy dochází k aktivaci mízního systému a zrychlení odtoku lymfy do krve.

Lymfodrenáž nesmí bolet.

Lymfa odvádí z tkání tekutinu, vstřebané látky (bílkoviny, tuky, vitamíny, minerální látky, hormony) a odpadové produkty látkové přeměny. Pokud je lymfatický systém přetížen nebo porušen, dochází k hromadění tekutiny v postižené oblasti a k tvorbě otoků. K přetížení může dojít v důsledku stresu, jednostranné zátěže, jako je dlouhé stání nebo sedavé zaměstnání, ale i po úrazu nebo operaci.

Lymfodrenáž je vhodná k léčbě otoků, odstranění syndromu těžkých nohou – zbavuje napětí a bolesti, k posílení imunity a detoxikaci organismu. Podporuje hojení ran a otoků po úrazech nebo operacích. Používá se k léčbě celulitidy a podpoře snižování nadváhy.

K dosažení viditelného a trvalého výsledku je nutné lymfodrenáž pravidelně opakovat.

První měsíc je vhodné lymfodrenáž provádět 1x týdně, čímž dojde k aktivaci organismu a následně pokračovat 1x měsíčně dle potřeby.

Při lymfodrenáži se nepoužívají oleje ani emulze. V případě potřeby se používá zásyp, který umožňuje klouzavý pohyb rukou terapeuta po pokožce.

Kontraindikace

  • při nádorovém onemocnění
  • při jakémkoliv akutním nebo infekčním onemocnění
  • glaukom
  • při rizikovém těhotenství

Ceník

  • 60 minut – 500,- Kč
  • 90 minut – 700,- Kč

Masérka Markéta Vondráčková

Markéta Vondráčková

Adresa:

Na Petřinách 39,
Praha 6

Tel.: +420 732 461 999

E-mail: marketa@ucta-k-telu.cz

Vyberte si z nabídky masáží nebo reikiobjednejte si příjemné, uvolněné chvíle. Zastavte se v denním shonu a udělejte si čas pro své zdraví a pohodu.

Těším se na Vás!