Úcta k tělu
masáže pro pohodu a zdraví

Hlavní menu

Reflexologie

Reflexologie je doplňková terapie, která se používá na nohou a rukou, a s jejíž pomocí lze ovlivňovat a posilovat organismus.

Tělo lze rozdělit na tzv. zóny, které vedou od temene hlavy po konečky prstů u nohou a rukou a vše v každé zóně je vzájemně propojeno. Na drahách těchto zón se nacházejí reflexní body a ty jsou rozmístěny po celém těle. Reflexní terapie nejčastěji využívá body na nohou nebo rukou. Na chodidlech jsou plošky, které jsou propojeny se všemi vnitřními orgány, žlázami s vnitřní sekrecí, smyslovými orgány, svaly i kostrou, a jejich stimulací dojde k odezvě (reflexi) v příslušném orgánu.

Masáží těchto plošek, která se provádí buď mačkáním nebo hlazením, se stimuluje nebo tlumí příslušný orgán. Tím dochází k harmonizaci dané oblasti a následně pak celého organismu. Bolest v reflexní plošce je přímo úměrná poškození příslušného orgánu.

Reflexní terapie dokáže ulevit při akutních i chronických obtížích, a tím zároveň pozitivně ovlivňuje i duševní a psychický stav jedince. Téměř okamžitě mírní bolest a navodí v organismu samouzdravující proces.

Tato metoda nenahrazuje tradiční způsoby léčby, ale je jejich velmi účinným doplňkem. Pokud je klient informován o místě příslušné plošky, může masáž provádět sám bez jakéhokoli nebezpečí, že by si ublížil.

Pokud nemá člověk žádné zdravotní problémy, reflexní terapie se doporučuje provádět alespoň jednou měsíčně, při zdravotních problémech i 3x týdně po dobu alespoň tří měsíců.

Reflexní terapie je jednou z nejdostupnějších metod alternativní medicíny, která je velmi účinnou metodou prevence.

Cena

  • 30 minut – 300,- Kč
  • 60 minut - 500,- Kč

Masérka Markéta Vondráčková

Markéta Vondráčková

Adresa:

Na Petřinách 39,
Praha 6

Tel.: +420 732 461 999

E-mail: marketa@ucta-k-telu.cz

Vyberte si z nabídky masáží nebo reikiobjednejte si příjemné, uvolněné chvíle. Zastavte se v denním shonu a udělejte si čas pro své zdraví a pohodu.

Těším se na Vás!